FFF 54122-104600800LF
54122-104600800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-104600800LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-104600800LF.pdf
Availability of 54122-104600800LF
QUANTITY
54122-104600800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-104600800LF
Internal Part NumberEIS-54122-104600800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions60
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.659" (16.76mm)
Length - Post (Mating)0.225" (5.71mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-104600800LF
Related Links54122-10, 54122-104600800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-104600800LF Details Description
Related parts for 54122-104600800LF
CONN RCPT CORD 3POS MALE PNL MT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE FLOAT HORZ SPST-NC 10A datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf