FFF 54122-106140850LF
54122-106140850LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-106140850LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-106140850LF.pdf
Availability of 54122-106140850LF
QUANTITY
54122-106140850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-106140850LF
Internal Part NumberEIS-54122-106140850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.289" (7.34mm)
Length - Stack Height0.335" (8.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-106140850LF
Related Links54122-10, 54122-106140850LF Datasheet, FFF Distributor
54122-106140850LF Details Description
Related parts for 54122-106140850LF
IC REG LDO 4.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X36 6NS 128-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN 5VOUT DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CABLE SVT PLUG TO OUTLET 2FT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf