FFF 54122-107301100LF
54122-107301100LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-107301100LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-107301100LF.pdf
Availability of 54122-107301100LF
QUANTITY
54122-107301100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-107301100LF
Internal Part NumberEIS-54122-107301100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.272" (6.90mm)
Length - Stack Height0.433" (11.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-107301100LF
Related Links54122-10, 54122-107301100LF Datasheet, FFF Distributor
54122-107301100LF Details Description
Related parts for 54122-107301100LF
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU 4.4V ADJ 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 32VDC 0402 datasheet.pdf
THERMOCOUPLE J datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf