FFF 54122-108721300LF
54122-108721300LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-108721300LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-108721300LF.pdf
Availability of 54122-108721300LF
QUANTITY
54122-108721300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-108721300LF
Internal Part NumberEIS-54122-108721300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package25
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.293" (7.45mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-108721300LF
Related Links54122-10, 54122-108721300LF Datasheet, FFF Distributor
54122-108721300LF Details Description
Related parts for 54122-108721300LF
RES SMD 82 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 30A 30V datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 20A 8OUT 6'CR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2924 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 590 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf