FFF 54122-112082000LF
54122-112082000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-112082000LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-112082000LF.pdf
Availability of 54122-112082000LF
QUANTITY
54122-112082000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-112082000LF
Internal Part NumberEIS-54122-112082000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.325" (33.66mm)
Length - Post (Mating)0.418" (10.61mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-112082000LF
Related Links54122-11, 54122-112082000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-112082000LF Details Description
Related parts for 54122-112082000LF
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 200MA PCI 8SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .400 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
XFRMR 1:1.15CT/1CT:2CT 1.6/1.6MH datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM R/A 18-24AWG datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf