FFF 54122-116322000LF
54122-116322000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-116322000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-116322000LF.pdf
Availability of 54122-116322000LF
QUANTITY
54122-116322000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-116322000LF
Internal Part NumberEIS-54122-116322000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.518" (13.15mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-116322000LF
Related Links54122-11, 54122-116322000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-116322000LF Details Description
Related parts for 54122-116322000LF
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC CCD DIGITIZER 8BIT 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 150MA 10.4 OHM datasheet.pdf
TERMINAL RETAINING BUSHING datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf