FFF 54122-403060950LF
54122-403060950LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-403060950LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-403060950LF.pdf
Availability of 54122-403060950LF
QUANTITY
54122-403060950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-403060950LF
Internal Part NumberEIS-54122-403060950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.626" (15.90mm)
Length - Post (Mating)0.132" (3.35mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-403060950LF
Related Links54122-40, 54122-403060950LF Datasheet, FFF Distributor
54122-403060950LF Details Description
Related parts for 54122-403060950LF
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTRLR -48V 16-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.5465K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80A D-61-8 datasheet.pdf