FFF 54122-403121000LF
54122-403121000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-403121000LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-403121000LF.pdf
Availability of 54122-403121000LF
QUANTITY
54122-403121000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-403121000LF
Internal Part NumberEIS-54122-403121000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.626" (15.90mm)
Length - Post (Mating)0.112" (2.84mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-403121000LF
Related Links54122-40, 54122-403121000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-403121000LF Details Description
Related parts for 54122-403121000LF
IC 10-BIT 40MHZ A/D 28-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HAN-FAPC LOCK PROMOTION BOX datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
BCH-381VF- 6 GN datasheet.pdf
RES SMD 0.0562 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf