FFF 54122-408161800LF
54122-408161800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-408161800LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-408161800LF.pdf
Availability of 54122-408161800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54122-408161800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-408161800LF
Internal Part NumberEIS-54122-408161800LF
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.096" (2.45mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-408161800LF
Related Links54122-40, 54122-408161800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-408161800LF Details Description
Related parts for 54122-408161800LF
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A NMINIP2 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
IMAGE SENSOR DEMO KIT MT9T112 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RA RECP HSG HYBRID 24MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf