FFF 54122-408180800LF
54122-408180800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-408180800LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-408180800LF.pdf
Availability of 54122-408180800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54122-408180800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-408180800LF
Internal Part NumberEIS-54122-408180800LF
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.490" (12.45mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-408180800LF
Related Links54122-40, 54122-408180800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-408180800LF Details Description
Related parts for 54122-408180800LF
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.6V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
E2 DIE 198125170 datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 70MA 10V MCP datasheet.pdf
RES .833 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 300MA 120 MOHM SMD datasheet.pdf