FFF 54122-412202500LF
54122-412202500LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-412202500LF
Datasheet Download
54122-412202500LF.pdf
Availability of 54122-412202500LF
QUANTITY
54122-412202500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-412202500LF
Internal Part NumberEIS-54122-412202500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.325" (33.66mm)
Length - Post (Mating)0.221" (5.62mm)
Length - Stack Height0.984" (25.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-412202500LF
Related Links54122-41, 54122-412202500LF Datasheet, FFF Distributor
54122-412202500LF Details Description
Related parts for 54122-412202500LF
CONN TERM BLOCK PCB 42POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTACT SKT 3.6MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
MINIFIT JR RA HDR ASSY LCP 12WPR datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf