FFF 54122-801260800LF
54122-801260800LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-801260800LF
Datasheet Download
54122-801260800LF.pdf
Availability of 54122-801260800LF
QUANTITY
54122-801260800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-801260800LF
Internal Part NumberEIS-54122-801260800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.480" (12.19mm)
Length - Post (Mating)0.044" (1.14mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-801260800LF
Related Links54122-80, 54122-801260800LF Datasheet, FFF Distributor
54122-801260800LF Details Description
Related parts for 54122-801260800LF
IC OPAMP INSTR 500KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047W/X 6" datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ONE-TOUCH BLUE BOTTLE HDPE 6 OZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf