FFF 54122-811242500LF
54122-811242500LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-811242500LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-811242500LF.pdf
Availability of 54122-811242500LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54122-811242500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-811242500LF
Internal Part NumberEIS-54122-811242500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.121" (3.07mm)
Length - Stack Height0.984" (25.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-811242500LF
Related Links54122-81, 54122-811242500LF Datasheet, FFF Distributor
54122-811242500LF Details Description
Related parts for 54122-811242500LF
CAP CER 820PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 10A I2PAK datasheet.pdf
IC CLK MULTI 1:6/1:3 3GHZ 32LQFP datasheet.pdf
IC LAMP DVR FLUORES 600V 20-DIP datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 4.4A 32 MOHM SMD datasheet.pdf