TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/0314-28-3-2KF/1
55/0314-28-3-2KF/1 picture photo
Mfg. Part Number
55/0314-28-3-2KF/1
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55/0314-28-3-2KF/1.pdf
Availability of 55/0314-28-3-2KF/1
QUANTITY
55/0314-28-3-2KF/1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55/0314-28-3-2KF/1
Internal Part NumberEIS-55/0314-28-3-2KF/1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55/0314-28-3-2KF/1
55/0314-28-3-2KF/1 Details Description
Related parts for 55/0314-28-3-2KF/1
IC MUX D LATCH 12-24 BIT 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES FUSE 51 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
REFL PACK RND 49.9MM 25.7MM MED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf