Preci-Dip 550-10-500M30-001166
550-10-500M30-001166 picture photo
Mfg. Part Number
550-10-500M30-001166
Manufacturer
Product Category
Sockets for ICs, Transistors
Brief Description
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD
Datasheet Download
550-10-500M30-001166.pdf
Availability of 550-10-500M30-001166
QUANTITY
550-10-500M30-001166 Order Process
Ship out your order
Specifications of 550-10-500M30-001166
Internal Part NumberEIS-550-10-500M30-001166
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package13
Category Connectors, Interconnects
FamilySockets for ICs, Transistors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)550-10-500M30-001166
Related Links550-10-500, 550-10-500M30-001166 Datasheet, Preci-Dip Distributor
550-10-500M30-001166 Details Description
Related parts for 550-10-500M30-001166
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMF datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
IC MCU ARM7 256KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 12 OHM 0606 datasheet.pdf