Switchcraft Inc. 5512P12S36
5512P12S36 picture photo
Mfg. Part Number
5512P12S36
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CBL STR MALE-R/A FEMALE 12POS 3'
Datasheet Download
5512P12S36.pdf
Availability of 5512P12S36
QUANTITY
5512P12S36 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5512P12S36
Internal Part NumberEIS-5512P12S36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5512P12S36
Related Links5512P, 5512P12S36 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5512P12S36 Details Description
Related parts for 5512P12S36
GDT 350V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO220-3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf