FFF 55510-314TRSLF
55510-314TRSLF picture photo
Mfg. Part Number
55510-314TRSLF
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
55510-314TRSLF.pdf
Availability of 55510-314TRSLF
QUANTITY
55510-314TRSLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 55510-314TRSLF
Internal Part NumberEIS-55510-314TRSLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55510-314TRSLF
Related Links55510-3, 55510-314TRSLF Datasheet, FFF Distributor
55510-314TRSLF Details Description
Related parts for 55510-314TRSLF
MOSFET N-CH 500V 5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
9V MALE SNAP datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 2.54MM GRAY datasheet.pdf
RES 412 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf