TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-24-91
55A0112-24-91 picture photo
Mfg. Part Number
55A0112-24-91
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55A0112-24-91.pdf
Availability of 55A0112-24-91
QUANTITY
55A0112-24-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0112-24-91
Internal Part NumberEIS-55A0112-24-91
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0112-24-91
Related Links55A011, 55A0112-24-91 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A0112-24-91 Details Description
Related parts for 55A0112-24-91
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B RS-232 9-Pin Serial 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf