TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0112-24-97
55A0112-24-97 picture photo
Mfg. Part Number
55A0112-24-97
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55A0112-24-97.pdf
Availability of 55A0112-24-97
QUANTITY
55A0112-24-97 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0112-24-97
Internal Part NumberEIS-55A0112-24-97
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0112-24-97
Related Links55A011, 55A0112-24-97 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A0112-24-97 Details Description
Related parts for 55A0112-24-97
TRANS NPN 60V 0.5A TSMT3 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 340MA 1.64 OHM datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO202AA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf