TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0131-16-9/93/96CS2275
55A0131-16-9/93/96CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A0131-16-9/93/96CS2275
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A0131-16-9/93/96CS2275.pdf
Availability of 55A0131-16-9/93/96CS2275
QUANTITY
55A0131-16-9/93/96CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0131-16-9/93/96CS2275
Internal Part NumberEIS-55A0131-16-9/93/96CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0131-16-9/93/96CS2275
55A0131-16-9/93/96CS2275 Details Description
Related parts for 55A0131-16-9/93/96CS2275
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 57MM datasheet.pdf
CAP CER 15UF 16V X6S 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.04A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf