TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0141-16-3/5/6/9
55A0141-16-3/5/6/9 picture photo
Mfg. Part Number
55A0141-16-3/5/6/9
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A0141-16-3/5/6/9.pdf
Availability of 55A0141-16-3/5/6/9
QUANTITY
55A0141-16-3/5/6/9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0141-16-3/5/6/9
Internal Part NumberEIS-55A0141-16-3/5/6/9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0141-16-3/5/6/9
55A0141-16-3/5/6/9 Details Description
Related parts for 55A0141-16-3/5/6/9
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
LED IR FIBER OPTIC 2A 950NM datasheet.pdf
CORD GROUND 10MM STUD W/RES 15' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.32A 570 MOHM datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR PNP 500MM 12-24VDC datasheet.pdf