TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0813-20-2
55A0813-20-2 picture photo
Mfg. Part Number
55A0813-20-2
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55A0813-20-2.pdf
Availability of 55A0813-20-2
QUANTITY
55A0813-20-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0813-20-2
Internal Part NumberEIS-55A0813-20-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0813-20-2
Related Links55A081, 55A0813-20-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A0813-20-2 Details Description
Related parts for 55A0813-20-2
IDC CABLE - MSC30A/MC34G/MSC30A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1H 300MA 40 OHM CHASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 130MHZ 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MOSFET DRVR 1.5A SGL HS 8DFN datasheet.pdf