TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1111-18-2-2
55A1111-18-2-2 picture photo
Mfg. Part Number
55A1111-18-2-2
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1111-18-2-2.pdf
Availability of 55A1111-18-2-2
QUANTITY
55A1111-18-2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1111-18-2-2
Internal Part NumberEIS-55A1111-18-2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1111-18-2-2
Related Links55A1111, 55A1111-18-2-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A1111-18-2-2 Details Description
Related parts for 55A1111-18-2-2
CORD PATCH BANANA PLUG 72" ORNG datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS SINGLE BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT TYPE-C VERT 96POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 14DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TOGGLE SW HDW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf