TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1111-22-2-2
55A1111-22-2-2 picture photo
Mfg. Part Number
55A1111-22-2-2
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1111-22-2-2.pdf
Availability of 55A1111-22-2-2
QUANTITY
55A1111-22-2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1111-22-2-2
Internal Part NumberEIS-55A1111-22-2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1111-22-2-2
Related Links55A1111, 55A1111-22-2-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A1111-22-2-2 Details Description
Related parts for 55A1111-22-2-2
IC DRVR/RCVR 5V RS232 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS DUAL .100 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
PNL MNT GREEN W/WIRE 12" datasheet.pdf