TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1112-22-5L-5L-F929
55A1112-22-5L-5L-F929 picture photo
Mfg. Part Number
55A1112-22-5L-5L-F929
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1112-22-5L-5L-F929.pdf
Availability of 55A1112-22-5L-5L-F929
QUANTITY
55A1112-22-5L-5L-F929 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1112-22-5L-5L-F929
Internal Part NumberEIS-55A1112-22-5L-5L-F929
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1112-22-5L-5L-F929
55A1112-22-5L-5L-F929 Details Description
Related parts for 55A1112-22-5L-5L-F929
CAP FILM 0.039UF 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT/CAP 1POS MINI-U M-N-L datasheet.pdf
SW MINI SNAP ACTION SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SSR HI SIDE SMART 60V PWRSO10 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
HN 14.46A CABLE GUARD datasheet.pdf
CONN VERT HEADER 24POS DUAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf