TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1121-16-2/6-9
55A1121-16-2/6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1121-16-2/6-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1121-16-2/6-9.pdf
Availability of 55A1121-16-2/6-9
QUANTITY
55A1121-16-2/6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1121-16-2/6-9
Internal Part NumberEIS-55A1121-16-2/6-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1121-16-2/6-9
55A1121-16-2/6-9 Details Description
Related parts for 55A1121-16-2/6-9
DIODE GEN PURP 50V 3A SMC datasheet.pdf
TERM RING VYL 16-14AWG #10 datasheet.pdf
VARISTOR 16V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 5' CRIMP NM-NM datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
HDM 8SMPR042F059F G datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
15000UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf