TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1121-16-6/9-9CS1939
55A1121-16-6/9-9CS1939 picture photo
Mfg. Part Number
55A1121-16-6/9-9CS1939
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A1121-16-6/9-9CS1939.pdf
Availability of 55A1121-16-6/9-9CS1939
QUANTITY
55A1121-16-6/9-9CS1939 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1121-16-6/9-9CS1939
Internal Part NumberEIS-55A1121-16-6/9-9CS1939
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1121-16-6/9-9CS1939
55A1121-16-6/9-9CS1939 Details Description
Related parts for 55A1121-16-6/9-9CS1939
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 140MA 2.65 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
16MM SS ROBUST SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 10MM 7.01" datasheet.pdf