TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1121-22-6/9-9CS2275
55A1121-22-6/9-9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A1121-22-6/9-9CS2275
Brief Description
MULTI-PAIR 2COND 22AWG WHT SHLD
Datasheet Download
55A1121-22-6/9-9CS2275.pdf
Availability of 55A1121-22-6/9-9CS2275
QUANTITY
55A1121-22-6/9-9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1121-22-6/9-9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A1121-22-6/9-9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information646697-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package2,000
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.119" (3.02mm)
Shield TypeBraid
Length-
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness0.008" (0.20mm)
Shield MaterialCopper, Tinned
Shield Coverage85%
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1121-22-6/9-9CS2275
55A1121-22-6/9-9CS2275 Details Description
Related parts for 55A1121-22-6/9-9CS2275
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 4POS 20AWG T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
1/4" FRAY RES BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.75A datasheet.pdf