TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1132-22-3/6/9-9
55A1132-22-3/6/9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1132-22-3/6/9-9
Brief Description
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD
Datasheet Download
55A1132-22-3/6/9-9.pdf
Availability of 55A1132-22-3/6/9-9
QUANTITY
55A1132-22-3/6/9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1132-22-3/6/9-9
Internal Part NumberEIS-55A1132-22-3/6/9-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information932055-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package1
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors3
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand-
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialEthylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.126" (3.20mm)
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness0.008" (0.20mm)
Shield MaterialCopper, Silver Coated
Shield Coverage85%
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1132-22-3/6/9-9
55A1132-22-3/6/9-9 Details Description
Related parts for 55A1132-22-3/6/9-9
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 24AWG 30SAU 4CKT datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT3.50/19/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY OPTO 60V 0.4A SSOP datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf