TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1812-16-69-6
55A1812-16-69-6 picture photo
Mfg. Part Number
55A1812-16-69-6
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1812-16-69-6.pdf
Availability of 55A1812-16-69-6
QUANTITY
55A1812-16-69-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1812-16-69-6
Internal Part NumberEIS-55A1812-16-69-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1812-16-69-6
55A1812-16-69-6 Details Description
Related parts for 55A1812-16-69-6
IC VREF SHUNT 2.49V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 2500RES 1M datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 26 POS datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
KJA 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
L-N-L KIT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 66 MOHM SMD datasheet.pdf