TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1814-20-29-2
55A1814-20-29-2 picture photo
Mfg. Part Number
55A1814-20-29-2
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1814-20-29-2.pdf
Availability of 55A1814-20-29-2
QUANTITY
55A1814-20-29-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1814-20-29-2
Internal Part NumberEIS-55A1814-20-29-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1814-20-29-2
55A1814-20-29-2 Details Description
Related parts for 55A1814-20-29-2
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC VIDEO AMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 50K PROG 160K datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW INTERFACE QFN datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4A KINK datasheet.pdf