TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1821-18-9/96-9CS2275
55A1821-18-9/96-9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A1821-18-9/96-9CS2275
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1821-18-9/96-9CS2275.pdf
Availability of 55A1821-18-9/96-9CS2275
QUANTITY
55A1821-18-9/96-9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1821-18-9/96-9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A1821-18-9/96-9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1821-18-9/96-9CS2275
55A1821-18-9/96-9CS2275 Details Description
Related parts for 55A1821-18-9/96-9CS2275
REG SW -8V .6A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220MH 39MA 424 OHM TH datasheet.pdf
IC MONO PIN DVR HS 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT DL .100 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
WIDE MIRROR FRONT SURFACE 6" datasheet.pdf