TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1821-20-2/6-9
55A1821-20-2/6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1821-20-2/6-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 20AWG SHIELDED
Datasheet Download
55A1821-20-2/6-9.pdf
Availability of 55A1821-20-2/6-9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
55A1821-20-2/6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1821-20-2/6-9
Internal Part NumberEIS-55A1821-20-2/6-9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable Type-
Number of Conductors-
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1821-20-2/6-9
55A1821-20-2/6-9 Details Description
Related parts for 55A1821-20-2/6-9
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 40KHZ datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC UART SINGLE 24-DIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT MX515 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
ATTENUATOR 3 DB DC 18GHZ datasheet.pdf