TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1831-20-2/4/6-9
55A1831-20-2/4/6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1831-20-2/4/6-9
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A1831-20-2/4/6-9.pdf
Availability of 55A1831-20-2/4/6-9
QUANTITY
55A1831-20-2/4/6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1831-20-2/4/6-9
Internal Part NumberEIS-55A1831-20-2/4/6-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1831-20-2/4/6-9
55A1831-20-2/4/6-9 Details Description
Related parts for 55A1831-20-2/4/6-9
RES 20 OHM 2.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 99POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 853MA 110 MOHM datasheet.pdf