TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1841-22-2/4/5/6-9
55A1841-22-2/4/5/6-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A1841-22-2/4/5/6-9
Brief Description
CABLE 22AWG SHIELDED
Datasheet Download
55A1841-22-2/4/5/6-9.pdf
Availability of 55A1841-22-2/4/5/6-9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
55A1841-22-2/4/5/6-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A1841-22-2/4/5/6-9
Internal Part NumberEIS-55A1841-22-2/4/5/6-9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
Cable Type-
Number of Conductors-
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand-
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A1841-22-2/4/5/6-9
55A1841-22-2/4/5/6-9 Details Description
Related parts for 55A1841-22-2/4/5/6-9
IC OPAMP GP 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 36A SOP8 ADV datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
WIREWAY JUNCTION BOX 4X4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf