TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A6160-20-2/6-9-9
55A6160-20-2/6-9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A6160-20-2/6-9-9
Brief Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Datasheet Download
55A6160-20-2/6-9-9.pdf
Availability of 55A6160-20-2/6-9-9
QUANTITY
55A6160-20-2/6-9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A6160-20-2/6-9-9
Internal Part NumberEIS-55A6160-20-2/6-9-9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A6160-20-2/6-9-9
55A6160-20-2/6-9-9 Details Description
Related parts for 55A6160-20-2/6-9-9
CAP CER 2PF 25V C0K 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC TRANSPARENT LATCH 8BIT 56SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 100V SMA datasheet.pdf