TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A6244-24-9-9CS2275
55A6244-24-9-9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A6244-24-9-9CS2275
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A6244-24-9-9CS2275.pdf
Availability of 55A6244-24-9-9CS2275
QUANTITY
55A6244-24-9-9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A6244-24-9-9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A6244-24-9-9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A6244-24-9-9CS2275
55A6244-24-9-9CS2275 Details Description
Related parts for 55A6244-24-9-9CS2275
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN SOCKET 100POS .050" SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
PRESSFIT datasheet.pdf
6 POS PLUG ASY W/FLY LEADS datasheet.pdf