TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A7525-18-4-BARREL
55A7525-18-4-BARREL picture photo
Mfg. Part Number
55A7525-18-4-BARREL
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55A7525-18-4-BARREL.pdf
Availability of 55A7525-18-4-BARREL
QUANTITY
55A7525-18-4-BARREL Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A7525-18-4-BARREL
Internal Part NumberEIS-55A7525-18-4-BARREL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A7525-18-4-BARREL
55A7525-18-4-BARREL Details Description
Related parts for 55A7525-18-4-BARREL
RES 267 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 790MA 396 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 120KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE R/A datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 15.3600MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf