TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A8040-00-5D
55A8040-00-5D picture photo
Mfg. Part Number
55A8040-00-5D
Brief Description
55A PRIMARY/DUAL 8/ L
Datasheet Download
55A8040-00-5D.pdf
Availability of 55A8040-00-5D
QUANTITY
55A8040-00-5D Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A8040-00-5D
Internal Part NumberEIS-55A8040-00-5D
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A8040-00-5D
Related Links55A804, 55A8040-00-5D Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A8040-00-5D Details Description
Related parts for 55A8040-00-5D
SUPERVISOR 3V SWITCH OVER 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 820K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC XDCP 16-TAP 10K CMOS 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC TXRX CAN HS 8DSO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf