TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A8040-0000-9
55A8040-0000-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A8040-0000-9
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55A PRIMARY/DUAL 8/ L
Datasheet Download
55A8040-0000-9.pdf
Availability of 55A8040-0000-9
QUANTITY
55A8040-0000-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A8040-0000-9
Internal Part NumberEIS-55A8040-0000-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A8040-0000-9
Related Links55A8040, 55A8040-0000-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55A8040-0000-9 Details Description
Related parts for 55A8040-0000-9
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 9/16"-48" BLACK datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 300MM datasheet.pdf