TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A9240-24-0/2/9-9
55A9240-24-0/2/9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55A9240-24-0/2/9-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55A CABLE/SINGLE WALL
Datasheet Download
55A9240-24-0/2/9-9.pdf
Availability of 55A9240-24-0/2/9-9
QUANTITY
55A9240-24-0/2/9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A9240-24-0/2/9-9
Internal Part NumberEIS-55A9240-24-0/2/9-9
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A9240-24-0/2/9-9
55A9240-24-0/2/9-9 Details Description
Related parts for 55A9240-24-0/2/9-9
IC OCTAL TRANSP LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .025 OHM 1W 1% datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 22A I2PAK-FP datasheet.pdf