TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FB1511-22-7L-0CS2882
55FB1511-22-7L-0CS2882 picture photo
Mfg. Part Number
55FB1511-22-7L-0CS2882
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
FILTER LINE CABLES
Datasheet Download
55FB1511-22-7L-0CS2882.pdf
Availability of 55FB1511-22-7L-0CS2882
QUANTITY
55FB1511-22-7L-0CS2882 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FB1511-22-7L-0CS2882
Internal Part NumberEIS-55FB1511-22-7L-0CS2882
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FB1511-22-7L-0CS2882
55FB1511-22-7L-0CS2882 Details Description
Related parts for 55FB1511-22-7L-0CS2882
IC EEPROM 128BIT 100KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf