TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FB2511-22-7L-0
55FB2511-22-7L-0 picture photo
Mfg. Part Number
55FB2511-22-7L-0
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
FILTER LINE CABLES
Datasheet Download
55FB2511-22-7L-0.pdf
Availability of 55FB2511-22-7L-0
QUANTITY
55FB2511-22-7L-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FB2511-22-7L-0
Internal Part NumberEIS-55FB2511-22-7L-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FB2511-22-7L-0
55FB2511-22-7L-0 Details Description
Related parts for 55FB2511-22-7L-0
CONN HEADER 18POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 1X2 850/1310NM datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 13A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS 0.8MM SMD datasheet.pdf