TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0212-12-9
55PC0212-12-9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0212-12-9
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0212-12-9.pdf
Availability of 55PC0212-12-9
QUANTITY
55PC0212-12-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0212-12-9
Internal Part NumberEIS-55PC0212-12-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0212-12-9
Related Links55PC02, 55PC0212-12-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55PC0212-12-9 Details Description
Related parts for 55PC0212-12-9
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR NO LATC datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf