TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0716-18-9CS2502
55PC0716-18-9CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0716-18-9CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0716-18-9CS2502.pdf
Availability of 55PC0716-18-9CS2502
QUANTITY
55PC0716-18-9CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0716-18-9CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0716-18-9CS2502
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0716-18-9CS2502
55PC0716-18-9CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0716-18-9CS2502
CONN SOCKET BLOCK LOCK BLACK datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X55MM 230VAC datasheet.pdf