TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0726-18-2/6CS2502
55PC0726-18-2/6CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0726-18-2/6CS2502
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC0726-18-2/6CS2502.pdf
Availability of 55PC0726-18-2/6CS2502
QUANTITY
55PC0726-18-2/6CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0726-18-2/6CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0726-18-2/6CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0726-18-2/6CS2502
55PC0726-18-2/6CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0726-18-2/6CS2502
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 80.85VC DO201 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS DOUBLE GOLD datasheet.pdf
IC TEST-BUS CONTROLLER 24-SOIC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE GREEN datasheet.pdf
HEADER 23POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
6010 APPLIANCE INLET 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf