TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0811-22-92CS2502
55PC0811-22-92CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0811-22-92CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0811-22-92CS2502.pdf
Availability of 55PC0811-22-92CS2502
QUANTITY
55PC0811-22-92CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0811-22-92CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0811-22-92CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0811-22-92CS2502
55PC0811-22-92CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0811-22-92CS2502
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR FORCE LOAD CELL 100LBS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BANANA PLUG COPPER 20 AWG BLACK datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.220" 3MM 2LD datasheet.pdf
STANDARD, PNP, 240X153 FOV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf