TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0811-24-9CS2502
55PC0811-24-9CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0811-24-9CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0811-24-9CS2502.pdf
Availability of 55PC0811-24-9CS2502
QUANTITY
55PC0811-24-9CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0811-24-9CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0811-24-9CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0811-24-9CS2502
55PC0811-24-9CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0811-24-9CS2502
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SC 3.81/10/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf