TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1111-20-9-9CS2606
55PC1111-20-9-9CS2606 picture photo
Mfg. Part Number
55PC1111-20-9-9CS2606
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC1111-20-9-9CS2606.pdf
Availability of 55PC1111-20-9-9CS2606
QUANTITY
55PC1111-20-9-9CS2606 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC1111-20-9-9CS2606
Internal Part NumberEIS-55PC1111-20-9-9CS2606
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC1111-20-9-9CS2606
55PC1111-20-9-9CS2606 Details Description
Related parts for 55PC1111-20-9-9CS2606
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 5POS PCB datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.4A 72 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CORRUGATED TUBE SCREW CONNECTION datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
REFLECTOR 111MM RND BRIGLUX MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf