TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1141-12-3/5/6/9-9
55PC1141-12-3/5/6/9-9 picture photo
Mfg. Part Number
55PC1141-12-3/5/6/9-9
Datasheet Download
55PC1141-12-3/5/6/9-9.pdf
Availability of 55PC1141-12-3/5/6/9-9
QUANTITY
55PC1141-12-3/5/6/9-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC1141-12-3/5/6/9-9
Internal Part NumberEIS-55PC1141-12-3/5/6/9-9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC1141-12-3/5/6/9-9
55PC1141-12-3/5/6/9-9 Details Description
Related parts for 55PC1141-12-3/5/6/9-9
SWITCH 12POS DIP EXT ROCK UNSLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON TS4998 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 8AWG 1000' BLACK datasheet.pdf